Zgjedhjet 2013

» Për Qarkun e Elbasanit 2013

Partia Demokratike  1. Arben Imami 2. Eduard Selami 3. Ardian Turku 4. Luçiano Boçi 5. Dashnor Sula 6. Arbiola Halimi 7. Aurel Bylykbashi 8. Irena Progni 9. Rrahim Çota 10. Mati Çela 11. Zamir Muzhaqi 12. Medi Shehu 13. Hysen Moli 14. Muharrem Kajolli 15. Bujar Cakani   Partia Socialiste 1. Ben Blushi 2. Damian […]

» Për Qarkun e Vlorës 2013

Partia Demokratike  1. Astrit Patozi 2. Arben Ristani 3. Liljana Elmazi 4. Ardian Kollozi 5. Leonard Sinani 6. Ylli Pirro 7. Vasil Koçiaj 8. H. Sharra   Partia Socialiste 1. Edi Rama 2. Valentina Leskaj 3. Koço Kokëdhima 4. Luiza Xhuvani 5. Fatmir Toçi 6. Andrea Marto 7. Edmond Leka 8. Shuaip Beqiri 9. Mira […]

» Për Qarkun e Lezhës 2013

Partia Demokratike  1. Aldo Bumçi 2. Gjovalin Kadeli 3. Albina Deda 4. Vasil Bicaj 5. Mhill Fufi 6. Artan Bushi 7. Zef Maci   Partia Socialiste 1. Mimi Kodheli 2. Armando Prenga 3. Arben Ndoka 4. Ndrec Dedaj 5. Mejreme Delishi 6. Eduart Ndocaj 7. Kastriot Piroli 8. Mirela Neli (Syku)

» Për Qarkun e Kukësit 2013

Partia Demokratike  1. Flamur Noka 2. Besnik Dusha 3. Alban Zeneli 4. Ismet Jaku   Partia Socialiste 1. Vexhi Muçmataj 2. Lavdim Elezi 3. Ram Hoxhaj 4. Adem Lala

» Për Qarkun e Korçës 2013

Partia Demokratike  1. Ridvan Bode 2. Eleina Qirici 3. Edmond Spaho 4. Fatmir Mediu 5. Gjergji Papa 6. Fatbardh Kadilli 7. Leonard Olli 8. Viktor Duro 9. Ledina Aliolli 10. Sorina Koti 11. Adriana Hysenbegasi 12. Artan Zaimi   Partia Socialiste 1. Bashkim Fino 2. Arta Dade 3. Olta Xhaçka 4. Ilirian Pendavinji 5. Ilir […]

» Për Qarkun e Gjirokastrës 2013

Partia Demokratike  1. Genc Ruli 2. Spiro Ksera 3. Alije Kokalari 4. Veledin Zaçe 5. Arjan Kasaj   Partia Socialiste 1. Arben Ahmetaj 2. Erion Veliaj 3. Anastas Angjeli 4. Vladimir Kosta 5. Dashamir Kamberi

Thënie për Shtetin

 • Një burrë shteti është një politikan që e vë vehten në shërbim të kombit. Një politikan është një burrë shteti që vë kombin e tij në shërbim të tij.
  - Georges Pompidou
 • Në politikë duhet të ndjekësh gjithmonë rrugën e drejtë, sepse je i sigurt që nuk takon kurrë asnjëri
  - Otto von Bismarck
 • Politika e vërtetë është si dashuria e vërtetë. Ajo fshihet.
  - Jean Cocteau
 • Një politikan mendon për zgjedhjet e ardhshme, një shtetar mendon për gjeneratën e ardhshme
  - Alcide de Gasperi
 • Europa është një Shtet i përbërë prej shumë provincash
  - Montesquieu
 • Duhet të dëgjojmë shumë dhe të flasim pak për të berë mirë qeverisjen e Shtetit
  - Cardinal de Richelieu
 • Një shtet qeveriset më mirë nga një njëri i shkëlqyer se sa nga një ligj i shkëlqyer.
  - Aristotele
 • Historia e lirisë, është historia e kufijve të pushtetit të Shtetit
  - Woodrow Wilson
 • Shteti. cilido që të jetë, është funksionari i shoqërisë.
  - Charles Maurras
 • Një burrë shteti i talentuar duhet të ketë dy cilësi të nevojshme: kujdesin dhe pakujdesinë.
  - Ruggiero Bonghi